INFORMACJE
Płyta:  just a signal...
Artysta:  holy graal
Autor:  
 
OCENY
Ocena autora: 
Śr. ocena internautów:   3
Ilość wszystkich ocen:   1
O cholera, już dawno nie dostałem tak ciekawej rockowej propozycji. Tak proszę państwa, bo Hole Graal gra Rocka Progresywnego, który szalenie przypadł mi do gustu... Co poniektórzy wiedza dlaczego ;)
Ciężko wskazywać konkretne inklinacje. Gdy słucham Holy Graal słyszę trochę póź-nego Yes, trochę Marillion czy solowej twórczości Fisha, a całość przyprawiona jest niezłym warsztatem muzyków i ciekawymi rozwiązaniami wokalnymi. Wokal Frederica połączony ze śpiewem Fatimy wypada naprawdę świetnie. Już w otwierającym płytę ‘Birds” dzieje się w tej materii dużo, a kolejne kawałki tylko potwierdzają wysoka klasę muzyków. Same utwory sa niezwykle zróżnicowane... Raz jest szybciej, raz wolniej, raz ciężej, raz zdecydowanie bar-dziej progresywnie i przestrzennie. Co ważne, Holy Graal różnicuje też długość utworów – mamy tu krótkie ‘Birds’ czy ‘Now You Understand’, ale także ponad dziewięciominutowe ‘Global Awarness’ i ‘Only Mind Can Save’.
Strasznie szybko zleciało mi te pół godziny i ani się spostrzegłem, gdy ‘Just A Si-gnal...’ rozpoczął kręcić się w moim odtwarzaczu ponownie! Dla fanów muzyki progresywnej Holy Graal to nie lada gratka! Gorąco polecam!

Lista utworów:
1. Birds
2. Insane
3. Now You Understand
4. Global Awarness
5. Only Mind Can Save